O KŘOVÍ

Tam, kde je křoví, krajinu necuchá vítr, voda jí nedělá vrásky a zvířata se mají kam skrýt.

Vítejte v archivu legendárních vystoupení a výstav - tedy akcí, kde byla legenda presentována.

 

25. Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

 


Stánek s Bahnem - vedle nabízeli astronomové Tmu.
          

Veletržní ruch
          

Jiří Dědeček ví, kde jsou červotoči: Šli do houslí!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další jarní, letní a první podzimní akce snad časem doplním. Zatím jenom telegraficky:

Mimořádně se vydařilo vystoupení v Ukradené galerii v Nitře, kde kulisy doplnil zablácený nákupní  vozík, ze dna řeky pod mostem vylovený... scéna jak od Banksyho...ještě jsem musel z bahna v košíku vyndat škeble, aby v galerii nezahynuly. Po vystoupení jsem se ponořil do křovin a lesů Zoboru, kde lesním šerem zářily lilie vzrostlé po prsa.

Hodina čtení trnopisu zpestřila přepestrou Quijotovu šedesátku v Lipnici nad Sázavou. Na Hrádečku mi spotřebovali všechno bahno, takže na Kozí mejdan u Standy Pence už nezbylo.

Polabský knižní veletrh v Lysé nad Labem - pořádaný společně s výstavou králíků, jiřin a kotlů. Je prospěšné zavítat do vzdálených vod. Vážím si vlídného přijetí. Dosud jste neuvažovali o králíkovi jako o ušlechtilém zvířeti? Tak to jste neviděli výstavu v Lysé!

Veletrh TABOOK v Táboře - příjemné rodinné setkání otevřené experimentu. A ty večírky...

 

3. výročí Ukradené galerie v Písku

 Písek, bahno, ženy...  zpěv jsme raději vynechali. (27. května)   


Instalace
         

Na počátku bylo bahno...
  

 

 

 

 

 

 

 

21. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2015

Autorské čtení proběhlo v sobotu 16. května  ve stánku firmy Arctic Paper. Návštěvníci úspěšně absolvovali i lekci čtení trnopisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nevstoupíš dvakrát do stejného klubu?

Možná ne. Neplánovaná repríza pondělního vystoupení na Paliárce. Tentokrát bez kostýmu a v zemitějších podmínkách. 

Blázni v lese

Přednesem mýtu bylo zahájeno pásmo básní a prózy v pražském klubu Paliárka, následovala vystoupení Bláznů.cz a Jana od lesa. Večer začal 16. 2. a příjemně se protáhl do následujícího dne.

Bahno v Ukradené galerii v Českém Krumlově

Vernisáž výstavy na zdi Schieleho centra a autorský přednes mýtu v sousední prostorné hale v poslední nerekonstruované uličce v centru Českého Krumlova proběhl 1. 2. 2015. Hala dovolila rozvěsit kulisy v několika plánech ve velkém prostoru. Výstava trvala následující týden. Kdo krumlovskou ukradenku nenavštívil, měl by tak učinit co nejdříve. Kdo ví, jak dlouho se udrží kouzlo tohoto zákoutí? 

Bahno v Ukradené galerii v Praze

Vernisáž výstavy a autorský přednes mýtu se konal 29. 1. 2015 ve funkcionalistické budově bývalých Pražských elektrických podniků na Vltavské. Skvělé místo, jedinečná atmosféra.

Autorský přednes mýtu Na počátku bylo bahno a koncert Jiřího Konvrzka

proběhl v úterý 13. 1. 2015 od 20:00 v proslulém knihkupectví a antikvariátu u Frče, v Pražské ulici 14 v Liberci. Nezapomenutelný večer skončil defenestrací keře.  

 

Třesk knihy Na počátku bylo bahno 

Třesk knihy Na počátku bylo bahno a koncert Jiřího Konvrzka proběhl v pondělí 1. 12. 2014 v zájezdním hostinci Na Slamníku v Praze.

Večer se velmi vydařil, křoví široko daleko se odělo do slavnostního třpytivého hávu.
 
Jiří Konvrzek hrál skvěle a s legendou to ladilo. Diváci byli svědky husarského kousku režie: Do role křoví na pódiu byl obsazen jasan a vypadal tam skvěle, zvládl to lépe, než skutečný keř!

...a pak přestaly jezdit tramvaje. Naší nejotrlejší skupince se podařilo asimilovat v místě a setrvat tam až do následujícího večera.

To, že kniha ještě nebyla vytištěná, nám pranic nevadilo. Zde dlužím vysvětlení: První tisk se nezdařil, celý náklad šel do stoupy a musel jsem zkusit štěstí v jiné tiskárně.  Tímto se ještě jednou omlouvám všem, kteří si už chtěli knihu odnést. V polovině prosince se vše v dobré obrátilo a kniha se dočkala prvotřídního tisku v Graspu ve Zlíně.

   

Scéna
  

Zpěv
  

Instalace
  

Na křoví!
  

Chrasten mluví
 

Puškin pláče

 

 

 

Proč jsme tady?

 Desky s legendou se v říjnu 2013 přestěhovaly na půdu zámku v Třeboni na výstavu současného umění Proč jsme tady? (Whyrwehere?).  Pozoruhodný prostor renesančního podkroví na týden od 5. do 12. 10. obsadila díla 37 autorů ze zemí Visegrádské skupiny. Akci podpořil Visegrádský fond. Podrobnosti naleznete zde: https://whyrwehere.info/


Kouzla kolem legendy v Třeboni

Kouzla kolem legendy v Třeboni

Proč jsme tady? (na půdě zámku v Třeboni)

 

 

 

Legenda na výstavě Rak hlína chmel a na symposiu Umění života

První sazbu legendy Na počátku bylo bahno provedla sochařka Jitka Navrátilová do masivních hliněných desek. Veřejnost je mohla poprvé spatřit v roce 2013 (26. 6. - 1. 9.) na výstavě Rak hlína chmel absolventů Ateliéru veškerého sochařství Kurta Gebauera v Rabasově galerii v Rakovníku. Základní informace o výstavě najdete zde:

https://www.rabasgallery.cz/k_v/vystava_info.php?jazyk=cz&what=3&file=xml/2013/20130626rak_hlina_chmel.xml


V Rabasově Galerii
 

Z Rakovníka byly desky převezeny do kláštera v Třeboni, kde během září 2013 zdobily ambit v rámci symposia Umění života.